Dijital Anadolu Gizlilik Metni

DİJİTAL ANADOLU GİZLİLİK POLİTİKASI

 

LÜTFEN DİJİTAL ANADOLU SİTESİNİ KULLANMADAN ÖNCE İŞBU GİZLİLİK SÖZLEŞMESİNİ DİKKATLİCE OKUYUNUZ.

 

DİJİTAL ANADOLU, https://dijitalanadolu.com/ Adresindeki Web sayfaları ve ona bağlantılı tüm sayfalar (“Site”ler) ve  bir ………….. (” DİJİTAL ANADOLU”nun) malıdır ve DİJİTAL ANADOLU tarafından işletilir.

 

Siz kullanıcılarımızın gizliliği DİJİTAL ANADOLU için büyük bir önem taşıdığından, sitemizi ziyaret etmeniz, etkinliklere kayıt olmanız ve kullanımınız boyunca bizimle paylaştığınız ve toplanan bilgilerinizle ilgili usul ve esasları içeren Gizlilik Şartlarımız açık ve anlaşılır bir şekilde sizlere sunulmuştur. Site üzerinden yapılan kayıt süreçlerinde, bize elektronik ortamdan ilettiğiniz kişisel bilgiler, sizlerle yapılan “Kullanım Sözleşmesi” ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında üçüncü kişilere açıklanmayacaktır.

 

İş bu ‘Gizlilik Politikası’ ‘Kullanım Sözleşmesi’nin ayrılmaz eki ve parçası olup, herhangi bir şartın geçersiz olması durumunda sözleşmenin geri kalanı ve ‘Kullanım Sözleşmesi’ geçerliliğini korur.

 

Siteye erişim sağladığınızda, ziyaret ettiğinizde ya da hizmetlerden faydalandığınızda Gizlilik Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız, kabul etmediğiniz taktirde, siteyi kullanmaktan vazgeçiniz.

 

 

BİLGİLERİN TOPLANMASI

 

Sitenin olması gerektiği gibi çalışması ve hizmetleri sunabilmesi adına bazı bilgilerinizin toplanması zorunludur. Bunlar;

 

Kullanıcı tarafından siteye sağlanan bilgiler

  • Etkinlik kayıtları sırasında; ad, soyad, unvan, e-posta adresi, telefon numarası, adres,
  • Kullanıcı’nın kendi tercihi ile kendisi ile ilgili paylaşacağı konum, ilgi alanları, yaşam tarzı, alışkanlıkları gibi ek bilgiler, görseller.
  • Site ile iletişime geçildiğinde verilen bilgiler.
  • Siteyi kullanırken başka kişiler hakkında paylaşılan bilgiler.
  • Site üzerinde diğer Kullanıcılarla etkileşim ve paylaşılan içerikler.

 

Üçüncü kişiler tarafından Siteye sağlanan bilgiler

  • Siteyi kullanırken diğer Kullanıcılar’ın paylaşacağı bilgiler.

Site tarafından toplanan bilgiler

  • Site ziyaret bilgileri, kullanıcının kullandığı fonksiyonlar, girdiği etkileşimler, IP adresi, cihaz türü ve bilgileri, konum bilgileri.

 

 

BİLGİLERİN KULLANIMI VE PAYLAŞIMI

 

DİJİTAL ANADOLU kullanıcıların, bireysel veya kurumsal gizliliğini korumak ve sitede sunulan tüm hizmet ve servislerden maksimum yararlanmasını sağlayabilmek amacıyla; bilgi ve veri güvenliği için çeşitli ilkeler benimsemiştir. Bu gizlilik ilkeleri; DİJİTAL ANADOLU Sitesinde veri toplanması ve/veya kullanımı konusunda uygulanmak üzere belirlenmiş ve beyan edilmektedir.

 

Bu doğrultuda siz kullanıcılarımızın isteği dışında iletişim faaliyeti yapılmaz, izinsiz pazarlama yapılmaz ve dilediğiniz zaman sistemden çıkabileceğiniz şekilde uygun araçlar sunulur. Burada belirttiğimiz amaçlar dışında, bizlere ilettiğiniz bilgiler (ad ve soy ad, adres, telefon numarası, elektronik posta adresi, fotoğraf, video ve kullanıcıyı tanımlamaya yönelik diğer her türlü bilgi)  kesinlikle üçüncü kişilerle paylaşılmaz, satışa sunulmaz ve kullanılmasına izin verilmez.

 

E-posta, SMS veya telefon gibi yöntemlerle size bilgilendirme yapılması, tanıtım ve duyuru iletileri gönderilmesi ancak bu konuda onay vermeniz halinde mümkündür, bu yolla istatistik amacıyla veriler toplanır. Dilediğiniz zaman bu tür faaliyetlere dahil olmaktan vazgeçebilirsiniz.

 

Kişisel bilgiler, gerektiğinde kullanıcıyla temas kurmak için de kullanılabilir. DİJİTAL ANADOLU tarafından talep edilen bilgiler veya kullanıcı tarafından sağlanan bilgiler veya Site üzerinden yapılan işlemlerle ilgili bilgiler; DİJİTAL ANADOLU ve işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından, “Kullanım Koşulları” ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında da, kullanıcının kimliği ifşa edilmeden çeşitli istatistiksel değerlendirmeler, veri tabanı oluşturma ve pazar araştırmalarında kullanılabilir.

 

Sitede reklam neşrolunması halinde, reklamcılık yapan iş ortaklarımız aracılığı ile kullanıcılarımıza dağıtılır. İş bu sözleşmedeki Gizlilik Politikası Prensipleri, sadece DİJİTAL ANADOLU’nun Tanımlama Bilgilerinin kullanılmasını kapsar, bunlar dışındaki herhangi bir reklam verenin Tanımlama Bilgilerinin kullanılmasını kapsamaz.

 

Site üzerinden bağlantı verilen 3. Parti web sitelerinin gizlilik politikalarını değiştirmesi durumunda oluşacak veri kayıpları, sistem açıkları gibi güvenlik ihlallerinden ve doğacak zararlardan DİJİTAL ANADOLU sorumlu tutulamaz.

 

Ancak mevzuat ve uluslararası anlaşmalar gereği yasal olarak sunulması zorunlu haller, sözleşmenin ifası, yetkili idari veya adli makam tarafından soruşturma nezdinde talep edilmesi, hak ve güvenliklerini korumak amacı gerektiren durumlar bu gizlilik hükümlerinden haricidir ve bu hallerde bilgileriniz üçüncü kişilere açıklanabilecektir.

 

Kullanıcılar olarak Site üzerinden verdiğiniz Tanıtım Bilgilerinin doğru ve geçerli olduğunu, kendilerine ait olduğunu kabul edersiniz.

 

 

Site üzerindeki çeşitli form ve anketlerin doldurulması suretiyle sizlerle ilgili bir takım kişisel bilgiler, DİJİTAL ANADOLU tarafından işin doğası gereği toplanmaktadır. Periyodik veya periyodik olmayan anketlere cevaplarınızda talep edilebilecek bilgiler de, DİJİTAL ANADOLU, ve işbirliği içindeki kişi ya da kurumlar tarafından bu kullanıcılara doğrudan pazarlama yapmak, istatistiki analizler yapmak ve özel bir veri tabanı oluşturmak amacıyla da kullanılabilmektedir.

 

DİJİTAL ANADOLU, sitede üçüncü taraf sponsor ve etkinlik konuşmacıları ile sizlerin bir takım iletişim bilgilerini paylaşmak zorundadır. Üçüncü tarafların, kullanıcıların bilgilerini gizli tutmasından ve güvenlik politikalarından kendileri sorumludur, DİJİTAL ANADOLU sorumlu değildir. Rızanız ile Dijital Anadolu ile paylaştığınız verilerin yine açık rızanız ile sponsorlarla paylaşılmasını kabul ettiğinizde bu verileriniz kendileri ile hizmetin ifası ve ilgili tanıtım ve bildirimlerin yapılması amacıyla onlarla paylaşılır. Yine açık rızanız ile sizinle ticari iletişime geçmelerini kabul ettiğinizde, size kendi ürün, hizmet, kampanya ve promosyonlarını duyurmak için sizinle iletişime geçebilirler. Bu yöndeki rızanızı her zaman geri alabilirsiniz. Ayrıca kendi isteğinizle katıldığınız etkinliklerde kendi isteğinizle soru, yorum vb içerik paylaştığınızda isim soyisim, eposta, firma bilgisi gibi bilgileriniz herkes tarafından görülebilir. Bunlardan bağımsız, seçtiğiniz etkinliğe katılım için form doldurduğunuzda kişisel verilerinizin işlenmesi için tarafımıza onay vermemeniz veya onayı geri çekmeniz halinde etkinliğe kaydınızı yapamayacağımız için hizmetten faydalanmanız bundan olumsuz etkilenebilir.

 

Sitede üçüncü taraf firmalar tarafından sunulan bilgi ve hizmetlerin doğruluğu, kalitesi, güvenilirliği, güncelliği konusunda DİJİTAL ANADOLU herhangi bir garanti taahhüt etmez, kar, gelir elde etme gibi taahhütler vermez. Bunların doğruluğundan, güncelliğinden ve yürürlükteki yasalara uygunluğundan kendileri sorumludur.

 

Kullanıcıların, Sitede kendi hakkında yayınladığı veya birbirine sağladığı bilgilerin doğruluğundan, güncelliğinden ve hukuka uygunluğundan sorumluluk kendilerine aittir. Ancak DİJİTAL ANADOLU hukuka aykırı bir içeriğin varlığından haberdar olması halinde bu içeriği yayından kaldırabilir.

 

Kullanıcıya ait bilgiler; şirket politikaları ve mevzuattan kaynaklanan yükümlülüklerin yerine getirilmesi, bilgi güvenliği süreçlerinin yürütülmesi, dolandırıcılık da dâhil olmak yasa dışı etkinliklerin tespiti, önlenmesi, soruşturulması, hizmet ve tanıtımların sunumu, analizi, yönetilmesi, geliştirilmesi ve kişiselleştirilmesi, Kullanıcıların kimlik tespitinin yapılması, DİJİTAL ANADOLU’ya ait sitenin geliştirilmesi, kişiselleştirilmesi, pazarlama analiz çalışmalarının ve reklam/kampanya/promosyon süreçlerinin yürütülmesi, kullanıcı destek, sözleşme süreçlerinin yürütülmesi, talep ve şikayetlerin takibi amaçlarıyla kullanılır. Bu bilgiler, pazarlama, reklam, iletişim, güvenlik, altyapı ve bilgi teknolojileri hizmetlerinin sunulması; hizmetin özelleştirilmesi, kişiselleştirilmesi ve optimize edilmesi; kullanıcı destek hizmetleri sunulması adına üçüncü kişiler/şirketler ile paylaşılabilecektir.

 

 

Her halükarda tüm bu eylemler, 6698 sayılı yasaya ve sitede yayınlanan Kişisel verilerin Korunması Taahhüdüne ( KVKK taahhüdü)  uygun yapılmaktadır. İşbu gizlilik politikasındaki bilgiler dahilinde DİJİTAL ANADOLU bir takım bilgi ve verileri kayıtlı tutar. DİJİTAL ANADOLU kişisel verilerin gizliliğine önem veren bir sitedir. Hiçbir şekilde kişisel verileriniz, 3. Kişi ve kurumlarla paylaşılmaz.

 

 

ÇOCUKLARA AİT BİLGİLER

 

DİJİTAL ANADOLU sitesinde çocuklardan veya çocuklar hakkında, bilerek herhangi bir kişisel bilgi toplanmamakta, paylaşılmamaktadır. Siteyi kullanırken, 18 yaşın üzerinde olduğunuzu ve bağlı olduğunuz yasalara göre sözleşme imzalama hakkına, yetkisine ve hukuki ehliyetine sahip olduğunuzu kabul edersiniz.

 

 

 

GÜVENLİK

 

DİJİTAL ANADOLU, Gizli bilgileri, özel ve gizli tutmayı, gizli bilgilerin güvenliğini ve bütünlüğünü sağlamayı, sır saklama yükümlülüğü altında taahhüt eder ve gizli bilginin kamuya açılmasını, yetkisiz kullanımını, bir kişiye ifşasını önlemek için her türlü teknik, hukuki ve yönetimsel tedbiri alır.

 

İnternetin doğası gereği yüzde yüz garanti anlamına gelmemekle birlikte, DİJİTAL ANADOLU, kontrolü altında Kullanıcılara ait olan bilgilerin kaybolması, kötüye kullanılması, izinsizce 3. Kişilerin eline geçmesi, imha edilmesi, değiştirilmesi gibi eylemlere karşı gerekli her türlü idari, teknik ve fiziksel güvenlik önlemlerini uygular.

DİJİTAL ANADOLU ile ilgili herhangi bir güvenlik açığı olduğunun düşünülmesi halinde, lütfen aşağıdaki email adresi üzerinden iletişime geçiniz.

 

 

KİŞİSEL OLMAYAN BİLGİLER VE BUNLARIN KULLANIMI

 

DİJİTAL ANADOLU ve ona bağlı internet sitelerinde olası muhtemel sistemsel sorunların tanımlanabilmesi ve bu sorunların acil olarak giderilmesi için, sitenin kullanılabilirliğini iyileştirmek için ve pazarlama amaçlarıyla, gerektiğinde kullanıcıların IP adresi, coğrafi konumu, tarayıcı türü, yönlendirme kaynağı, ziyaret süresi ve sayfa görüntüleme sayısı gibi bilgiler toplanabilir. Bu veriler / bilgiler, siz kullanıcılarımızı genel anlamda tanımlamak ve kapsamlı şekilde demografik veri oluşturabilmek amacıyla kullanılabilir. DİJİTAL ANADOLU’nun 5651 sayılı yasada ve bağlı yönetmeliklerde belirtilen trafik verisi saklama yükümlülükleri ayrıca saklıdır.

 

 

ÜÇÜNCÜ TARAF SİTELER VE YÖNLENDİRME

 

Sitemiz üzerinden bizim tarafımızdan işletilmeyen üçüncü taraf site ve uygulamalara bağlantı verebiliriz, anlaşmalı olduğumuz üçüncü tarafların reklamlarını, başvuru formlarını, duyurularını, anketlerini yayınlayabiliriz, siz kullanıcılarımız bu formlar, duyurular, anketler ve reklamlar aracılığıyla reklamveren veya anlaşmalı 3. partilerin sitelerine / hizmetlerine / mobil uygulamalarına yönlendirebilirsiniz. DİJİTAL ANADOLU, bu link (bağlantı) yoluyla erişilen diğer sitelerin ve/veya mobil uygulamaların, gizlilik ve güvenlik uygulama ve politikalarına, ürün ve hizmetlerinin içeriğine, ayrıca barındırdıkları görsel, metinsel her tür içeriklerine ilişkin olarak hiçbir sorumluluk taşımamaktadır.

 

 

ÇEREZLER

 

Teknik bir iletişim dosyası olan çerezler bu vastasıyla siteyi kullanımımıza dair durum ve tercihleriniz ile ilgili bilgiler ediniriz. Bu dosyalar tarayıcınıza gönderilen küçük metin dosyalarıdır ve ana bellekte saklanır. Bu dosyalar sayesinde ziyaretçi sayısı, ziyaret amacı, ziyaret sıklığı, sistemde kalma süresi gibi bazı istatistiksel bilgiler edinilir ve bu dinamik olarak reklam ve içerik üretilmesine yardımcı olur. Genellikle tarayıcılar başta bu dosyaları kabul eder şekilde tasarlanmıştır ancak dilerse nizteknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyasının gönderildiğinde uyarı verilmesini sağlayacak biçimde ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

DİJİTAL ANADOLU Çerez Politikası’na adresinden ulaşabilirsiniz.

 

 

DEĞİŞİKLİKLER

Gizlilik politikamızda değişiklik olduğu taktirde sitede yayınlamakla yürürlüğe girer, bu yüzden lütfen takipte kalınız ve Dijital Anadolu’nun sitede her zaman tek taraflı olarak değişiklik yapma hakkı saklıdır, kullanmaya devam etmeniz durumunda değişiklikleri kabul etmiş sayılacağınızı hatırlatırız.

 

 

BİZE ULAŞIN

Gizlilik politikamız ile ilgili her türlü soru ve önerileriniz için bize email gönderebilirsiniz. İletişim bilgilerimiz aşağıdaki gibidir.

 

Unvan: Global Dönüşüm Ticaret Limited Şirketi

Adres: Uncalı Mahallesi 1222 Sk. City Life 2 Sit. A Apt. No: 1 A/4 Konyaaltı / Antalya

Telefon: 0549 445 1100 – 0549 445 1177

KEP:

Eposta: bilgi@globaldonusum.com

Mersis: 0396101046700001

 

 

 

Copyright 2023 Dijital Anadolu. Tüm Hakları Saklıdır.